U FOKUSU:

U drugom poluvremenu Sarajevo je igralo sa igračem manje nakon što je Frane Čirjak dobio crveni karton.

Najveći derbi bosanskohercegovačkog fudbala između FK Željezničar i FK Sarajevo na stadionu Grbavica u Sarajevu u okviru 7. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine završen je neriješenim rezultatom 2:2, javlja Anadolu Agency (AA).

Prvo poluvrijeme proteklo je bez golova, FK Željezničar je nakon 20 minuta igre protiv FK Sarajevo ostao bez kapitena Edina Cocalića koji je povrijedio ruku i nije mogao nastaviti meč. Kraj prvog poluvremena obilježio je crveni karton koji je dobio Frane Čirjak igrač Sarajeva, zbog čega je njegov klub ostatak utakmice igrao sa igračem manje.

To nije obeshrabrilo igrače Sarajeva pa su u 47. minuti poveli golom iz jedanaesterca koji je izveo Ivan Ikić. Drugi gol za Sarajevo dao je Musa Muhammed u 76. minuti igre.

Prednost Sarajeva smanjio je Dženan Haračić pogotkom za Željezničar u 88. minuti, dok je do izjednačenog rezultata došlo na samom kraju meča, tokom sudijske nadoknade, u 95. minuti kada je igrač Željezničara Samir Bekrić postigao pogodak.