U FOKUSU:

Pudar je finalnu utrku plivala u prvoj stazi i isplivala je za 58,44 sekunde te kao najmlađa finalistica osvojila osmo mjesto na svijetu.

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je osmo mjesto u finalu discipline 100 metara delfin Svjetskog prvenstva u velikom bazenu, koje se održava u Budimpešti.

Sjajna 16-godišnja Mostarka jučer je polufinalnu utrku isplivala u vremenu 57,67 sekundi i u debitantskom nastupu na svjetskim prvenstvima u seniorskoj konkurenciji uspjela je izboriti plasman u veliko finale.

Lana je finalnu utrku plivala u prvoj stazi i isplivala je za 58,44 sekunde te kao najmlađa finalistica osvojila osmo mjesto na svijetu i stekla veliko iskustvo pred nastavak karijere, prenosi Anadolija.

Nastupa i na 50 i 200 metara delfin.

Pobjednica današnje utrke bila je Amerikanka Torri Huske (55,64), dok je srebro osvojila Marie Wattel iz Francuske (56,14).

Bronzom se kao trećeplasirana okitila Kineskinja Yufei Zhang (56,41).

Lana time nije rekla svoju posljednju riječ na prvenstvu u Budimpešti jer će nastupit još i u disciplinama 50 i 200 metara delfin.