Reklama

U FOKUSU:

Jusuf Nurkić debitovao za Charlotte!

 Jusuf Nurkić je konačno debitovao za Charlotte i nakon više od mjesec dana nastupio u NBA ligi.

Podsjetimo, bh. centar u Hornetse je stigao prošle sedmice nakon razmjene s Phoenixom, ali je morao čekati još neko vrijeme da se cijela procedura završi.


U sinoćnjem meču protiv Detroita počeo je u startnoj petorci, ali ipak nije mnogo igrao s obzirom da će trener Charles Lee očito pažljivo dozirati njegovo vrijeme na parketu dok se bolje ne uigra s novim timom.


Za 16 minuta u igri upisao je devet poena, osam skokova te po jednu asistenciju, blokadu i ukradenu loptu.


Njegov Charlotte je poražen na gostovanju u Orlandu (102:86), kojeg je predvodio Paulo Banchero (24 poena).


Prvi strijelac Hornetsa bio je Miles Bridges sa 19 poena.

Minnesota je sinoć u tijesnoj utakmici izgubila od Milwaukeeja (101:103), Luka Garza je susret odgledao s klupe Timberwolvesa.


Jusuf Nurkić imao je samo riječi hvale za svoje nove saigrače nakon debija u dresu Charlotte Hornetsa u NBA ligi.


Prethodno je bosanskohercegovački košarkaš više od mjesec dana bio bez utakmica, jer ga je trener Phoenix Sunsa Mike Budenholzer početkom januara naprasno izbacio ne samo iz petorke, nego iz kompletne rotacije ekipe iz Arizone.


“Kao igrač, želiš se osjećati željenim. Kao ljudsko biće, želiš se osjećati poštovanim. Mislim da mi je ovdje za sada dobro, za sada je dobro. Volim ove dečke. Oni se bore do kraja”, rekao je 29-godišnji centar kojeg su Phoenix Sunsi trejdovali u Hornetse prošle sedmicu, odnosno posljednjeg dana za razmjene igrača u najjačoj svjetskoj košarkaškoj ligi.