U FOKUSU:

U susretu 31. kola Premijer lige BiH sastali su se FK Sarajevo i FK Željezničar, a nevjerovatnim golom na kraju, meč je završen remijem, 2:2.

Ovaj sarajevski derbi značio je za obje ekipe. FK Sarajevo je kolo počelo na trećem mjestu, uz prednost od dva boda nad FK Željezničar.

Dobar dio prvog poluvremena proveden je u tvrdoj igri na obje strane. Ipak, FK Sarajevo dolazi do vodstva.

Nakon tog trenutka, nije bilo većih uzbuđenja, ali vrijedi izdvojiti fizički sukob na terenu. Akteri su bili Ivan Borna Jelić Balta (FK Sarajevo) i Nedim Mekić (FK Željezničar).

Rezultatom 1:0 se otišlo na odmor.

Odmah po početku drugog poluvremena, trener Želje Bašić pravi izmjenu. Teren napušta Andrija Drljo, a mijenja ga Sulejman Krpić. Ubrzo nakon toga, u 55. minuti, u igru ubacuje i Semira Štilića

Utakmica je mogla biti riješena u 75. minuti, kada je Renan Oliveira postigao pogodak za 2:0. Međutim, samo par minuta poslije, Irfan Jašarević postiže gol za Želju, i vraća na jedan pogodak razlike, 2:1

Kada se činilo da je FK Sarajevo pobjedio, na scenu stupa Sulejman Krpić. On na samom kraju meča postiže pogodak za 2:2

Ovaj rezultat više odgovara Želji, koji ima lakši raspored do kraja sezone. Navijači FK Sarajevo mogu biti jako nezadovoljni, s obzirom na prednost koju su imali do samog kraja.