U FOKUSU:

Naš zmaj Amar Dedić donio Salzburgu titulu prvaka Austrije

Nogometaši Red Bull Salzburga današnjom su pobjedom nad Sturmom rezultatom 2:1 dva kola prije kraja austrijske Bundeslige matematički osigurali titulu prvaka svoje zemlje.

Prvo ime ovog susreta bio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Amar Dedić koji je postigao gol i upisao asistenciju.

Gosti iz Sturma prvi su poveli u 42. minuti preko Slovenca Stankoviča, da bi desni bek bh. selekcije u četvrtoj minuti nastavka domaćima donio poravnanje.

Pogodak vrijedan titule postigao je rezervista Konate kojem je u 88. minuti asistirao danas fantastični Dedić.

Red Bull je tako dva kola prije kraja prvenstva stekao šest bodova prednosti u odnosu na svog današnjeg rivala od kojeg imaju i bolji međusobni omjer.

Nakon meča uslijedilo je veliko slavlje domaćih igrača i navijača koji su došli do devete vezane titule šampiona Austrije.