U FOKUSU:

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je prvo mjesto na Europskom prvenstvu u Rimu u disciplini 200 metara delfin stilom.

Lana je dionicu od 200 metara delfin stilom isplivala u vremenu od 2:06.81. Drugo mjesto osvojila je Dankinja Helena Bach, a treće Italijanka Ilaria Cusinato.

Lana je briljirala jučer u kvalifikacijama pošto je u svojoj grupi zauzela prvo mjesto, da bi kasnije u toku dana bila treća u polufinalu što joj je obezbijedilo nastup u današnjem finalu.

Podsjetimo, Pudar je ranije osvojila bronzanu medalju na Europskom prvenstvu u Rimu i to u disciplini 100 metara delfin stilom.

Prije toga Lana je "zastala" u polufinalu u disciplini 50 metara delfin stilom.

Lana Pudar je najuspješnija bosanskohercegovačka plivačica svih vremena i već sada jedna od najuspješnijih sportistkinja. Tokom karijere u mlađim uzrastima osvojila je brojne medalje, a to je od ovog ljeta počela da radi i u seniorskoj kategoriji.