U FOKUSU:

Bosanskohercegovački reprezentativac Ermedin Demirović postigao je prvijenac u dresu Freiburga ove sezone i to na gostovanju Dortmundu na Signal Iduna Parku. Dortmund je na kraju slavio rezultatom 5:1.

Demirović ove sezone nije starter u dresu Freiburga, pa je njegov golgeterski učinak bio takav da je na prvi gol čekao do 19. kola. Međutim, "post" je prekinut na jednom od najtežih gostovanja u ligi.

Dortmund je nakon prvog poluvremena imao tri gola prednosti. Dva gola postigao je Thomas Meunier, a jedan Erling Haaland.

Na startu nastavka u igru je kod gostiju ušao Ermedin Demirović i odmah se to isplatilo gostima.

Reprezentativac BiH je u 61. minuti dočekao loptu u šesnaestercu i onda se spretno snašao i matirao Gregora Kobela.

Do kraja utakmice Dortmund je postigao još dva gola. Haaland je ponovo bio strijelac, da bi u finišu konačnih 5:1 postavio Mahmoud Dahoud.

Nadamo se da je ovaj gol upravo ono što je bilo potrebno mladom bh. napadaču i da će nakon njega ući u formu koja se očekuje.